Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 10302436



*

nr 1030 2436


Gerald Steffe

(f. 1939), Sverige


Etsning, Gerald Steffe (f. 1939), 76/120, motivet: 15x13


Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.

Följerätt

Ja

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 april 2016
kl 18:51:23



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Gerald Steffe

Gerald Steffe, född 1939 i Österrike, målare och grafiker, bosatt i Stockholm.

Läs mer om Gerald Steffe
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar gerald steffe grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9327 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetsning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9144 Gravyrer
    4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:15




Ladda ner broschyr